Yıllardır kullanılan klasik liposuction yöntemi inatçı yağlardan kurtulmak için iyi bir yöntem olmaya devam etse de artık yerini hasta ve cerrah için daha konforlu bir teknik olan ve en sık kullanılan Vaser liposuction yani ultrasanografik ses dalgaları ile eritilemeyen bölgelerde yağ alınması işlemine bırakmıştır. Son teknoloji Vaser liposuction, ultrasonik ses dalgaları ile yağ dokularını parçalamakta ve erimiş hale gelen yağ dokusunun aspire edilmesi işlemine dayandığından , klasik liposuction da görülebilen dalgalı engebeli ve çukurların oluşturduğu görünüm vaser liposuction ile daha az görülmekte ve neredeyse rastlanmamaktadır.
Vaser liposuction ile damar sinir ve bölgede bulunan diğer yumuşak dokulara daha az teması olduğu ve yağ hücrelerini parçalamaya hassas olduğundan ağrı, moruk ve yüzeysel düzensizlik gibi şikayetler daha az görülmektedir. Klasik yöntemde daha öncesinde parçalama ya da eritme gibi işlemler olmadan direk kanüller ile yağ dokusu alındığından liposuction komplikasyonlarından olan dalgalanma, asimetri, şekil bozukluğu, çukur ve tümsekler daha fazla rastlanmaktadır. Klasik yöntemde çevre dokuların zarar görmesi daha muhtemeldir.

Hisar Hospital’den Randevu Alın

Teknolojinin gelişmesi ile bize daha rahat ve güzel sonuçlar veren cihazların gelişmesi liposuction başta olmak üzere birçok ameliyatta elimizi güçlendirmiştir. Ameliyatı cerrah yapar ve sonuca neredeyse tamamına yakın başarı ve sorumluluk onundur. Yeni teknik ve cihazlar başarıya giden yolda cerrahı bir adım öne çıkarır. Daha konforlu bir şekilde işlem tamamlanır ve günlük aktiviteye dönüş daha hızlı olur.
Vaser liposuction hi-def teknolojisi ile erkeklerde istenilen six-pack ve kadınlarda daha kıvrımlı ince vücutlar oluşturmak mümkün, Uygun hastalarda sportif vücudun daha ön plana çıkarılması sağlanırken, daha yağlı vücut yapısı olan hastalarda yağlı dokuya ve cilde yapılan işlemlerle kaslı bir vücut görüntüsü verilebilir. Hi-def vaser liposuction cerrahisi ile görsel olarak daha dikkat çekici vücut yapıları oluşturulabilir.
Liposuction için operasyon ve sonrası bilgilerine liposuction yazısında detaylı olarak görebilirsiniz.